Program

Pátek, 3. června 2022

Doprovodný program

Oficiální program - OTEVŘÍT

Start
Kategorie
Rozjížďka
Loňský vítěz/postupový klíč
15:20
Univerzitní osmy
1. rozjížďka ženy
15:30
Univerzitní osmy
2. rozjížďka ženy
16:00
Závod o Pohár Leontinky
rozjížďka
16:20
Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“
1. jízda
16:40
Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“
2. jízda
17:15
Univerzitní osmy - ženy
Finále B
17:25
Univerzitní osmy - ženy
Finále A
17:35
Univerzitní osmy - muži
Finále A

Lexus

Už pátým rokem je partnerem Primátorek automobilka Lexus, s níž nás pojí láska k tradicím, které však Lexus dokáže propojit s moderním designem a těmi nejvyspělejšími technologiemi. Na které modely se můžete na náplavce v Lexus zóně těšit v rámci testovacích jízd?

Hlavní hvězdou bude Lexus NX, který startuje úplně novou éru díky přepracovanému designu a novému hybridnímu i plug-in hybridnímu pohonu. Nebude chybět ani největší SUV Lexus RX, který se vyznačuje nadstandardně prostorným a pohodlným interiérem, dále stylový a praktický model městského vozu Lexus UX, manažerský sedan Lexus ES i sportovní kupé LC.

Přijďte se svézt na vlně luxusu přímo na náplavku Rašínova nábřeží kdykoliv v průběhu konání 109. ročníku Primátorek.

ČEZ Energy zóna

Přijďte si vyzkoušet, co závodníci prožívají na vodě a zároveň podpořit Společnost E, která se stará o to, aby se lidem s epilepsií žilo lépe. Veslařský trenažér, se kterým se bude pomáhat pohybem, najdete vedle stánku ČEZ Energy zóny přímo na náplavce Rašínova nábřeží.

 

Koncert kapely

V pátek po 20. hodině se můžete těšit na koncert indie-pop-rockové kapely I Love You Honey Bunny. Svoji energickou hudbu kombinují s lehkým nádechem elektroniky. Přijďte se naladit na vlnu Primátorek!

​​Český veslařský svaz

Stánek ČVS návštěvníkům letošních Primátorek představí mistrovství světa 2022 v Račicích, které se koná v září. Pod dohledem elitních veslařů si každý návštěvník vyzkouší jízdu na veslařském ergometru a se zaměřením na správné provedení techniky a za odměnu obdrží kartu MS v Račicích s podpisem Ondřeje Synka! Zároveň proběhne v neděli v dopoledních hodinách na stánku ČVS autogramiáda tohoto českého úspěšného veslaře a zároveň reprezentačního trenéra, kterým v současné době Ondra je.

Pojišťovna VoZP

Ve stánku Vojenské zdravotní pojišťovny bude připravena zóna zdraví, která představí preventivní programy, v nichž štědře přispívá svým klientům. Kromě tří základních oblastí – pohyb, zdraví a prevence – věnuje speciální pozornost také nastávajícím maminkám, novorozencům, dětem a seniorům. Děti si vyzkoušejí zábavné aktivity. Stánek bude zároveň registračním místem VoZP.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) patří v současnosti k nejdůležitějším zdravotnickým zařízením v ČR a k největším fakultním nemocnicím v Česku. V rámci tradiční účasti VFN na pražských Primátorkách vám naši odborníci poradí s řadou otázek týkajících se prevence a zdravého životního stylu.

Občerstvení


Na místě najdete různé stánky s občerstvením. Mimo jiné budete mít také příležitost ochutnat signature dish, který speciálně pro ČEZ Primátorky připravil šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Jedná se o klasický plátek Pražské šunky s křenem vmíchaným do vyšlehané smetany a doplněný praženými mandlemi. 

Staropramen


Staropramen podporuje české sportovce, jejich vášeň i vytrvalost jít si za svým vytyčeným cílem. Vy si můžete užívat závody u klidné hladiny řeky Vltavy na náplavce Rašínova nábřeží se svou dokonalou hladinkou Staropramen. Zastavte se u výčepu, kde se o vás postarají ti nejlepší výčepní. 

Český hydrometeorologický ústav

Český hydrometeorologický ústav zve všechny návštěvníky Primátorek na exkurzi ve vodoměrné stanici na Výtoni, která nabídne jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku měření vodního stavu a následného stanovení průtoku ve Vltavě. Návštěvníky provede sám pan ředitel pražské pobočky, pan Ing. Daniel Kurka a rád Vám odpoví na Vaše dotazy. Prohlídka bude probíhat od 9:30 a od 10:30 hodin a zájemci se sejdou před budovou stanice na Výtoni v těsné blízkosti stanice tramvaje.

 

Výstava ROW ROW ROW

Poprvé v rámci doprovodného programu ČEZ Primátorek mohou návštěvníci zavítat do pop-up galerie Sport in Art v prostorách Kobky 17. Výstava otevírá své dveře veřejnosti 27. 5. a potrvá až do 9. června. Závodní víkend je ideální příležitostí, jak si zpestřit program na náplavce. Výstava představuje díla 11 předních českých výtvarníků, která vznikla jako reakce na samotný závod.  Toto harmonické propojení sportu a umění veřejnosti představuje platforma Sport in Art.