Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Karty jsou rozdány. Univerzitní osmy znají své startovky

Karty jsou rozdány. Univerzitní osmy znají své startovky
31. 5. 2022

Organizátoři přidělili jednotlivým posádkám jejich startovní čísla, a tak víme, kdo se vydá na Vltavu. Do pátečních bojů zasáhne šest univerzit a deset klubů.

V 15:20 začneme hned pěkně zostra, neboť se jako první jede rozjížďka osmiveslic žen s kormidelníkem. Univerzity složily hned sedm dívčích posádek, a tak se rozdělí do dvou jízdy. Podle nich se určí, kdo zabojuje na kilometrové trati přímo o titul a kdo se bude muset spokojit s béčkovým finále. Hned tři posádky složila Univerzita Karlova. Nechybí i další stálice jako ČVUT a Česká zemědělská univerzita. Z Ústí na Vltavu najede posádka Univerzity J.E. Purkyně a z Brna dorazí Mendelova univerzita. Béčkové finále se pak pojede o čtvrt na šest a o vítězi se rozhodne v 17:25.

V 16:00 program předělí charitativní jízda čtyřveslice Závodu o Pohár Leontinky, aby do vltavských vlnek mohly vtrhnout mladší žáci. V této kategorii, kde soutěží veslaři do 12 let, se našlo hned devět týmů, a tak budou mít dvě rozjížďky. Jede se v 16:20 a 16:40. Posádky navíc tvoří čtyři dívky a čtyři chlapci. V elitních kategoriích takový mix nikde nespatříme.

Na závěr přijde samozřejmě to nejprestižnější. Mužské finále startuje v 17:35. Nahlásilo se pět týmů, a tak není potřeba žádných rozjížďek. Poslední vítěz – ČZU, má číslo 4, hned vedle něj by měla jet veslice UK, která má trojku. Hned dvě želízka v ohni má ČVUT. Z Brna navíc dorazí Pražákům zatopit Vysoké učení technické. Těšme se na těsný a vyhecovaný souboj!

 

Zúčastněné školy

Univerzita Karlova

České vysoké učení technické v Praze

Česká zemědělská univerzita v Praze

Univerzita J.E. Purkyně (ženy)

Mendelova univerzita v Brně (ženy)

Vysoké učení technické v Brně (muži)

 

Časový hramonogram

15:20 Rozjížďky univerzitních osem – ženy

16:00 Závod O Pohár Leontinky

16:20 Jízdy mixových osme mladších žáků

17:15 Finále B ženy

17:25 Finále A ženy

17:35 Finále A muži

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku