Univerzitní osmy přilákají letos i posádky ze zahraničí

Univerzitní osmy přilákají letos i posádky ze zahraničí

Šest vítězství ze sedmi pokusů, to je vizitka veslařů ČVUT v rámci Univerzitních osem. Podaří se jim přidat v roce 2018 sedmé nebo do konečných výsledků zasáhnou hlasitěji jejich konkurenti?

Co na to ČZU, jako hlavní rival, nebo další posádky z českých vysokých škol? Kdyby nedokázaly na sílu ČVUT reagovat ony, může jejich nadvládu přerušit zahraniční loď. Například ta drážďanská z tamní technické univerzity přiváží pořádnou konkurenci.

Zda to bude stačit, zjistíme již v pátek 8. června. Zajímavý souboj nabízí také závody studentek. V tom posledním uspěla osmiveslice Karlovy univerzity. Ale ČZU, která skončila druhá, hlásí věhlasné posily, mistryně Evropy na dvojskifu Lenku Antošovou s Kristýnou Fleissnerovou.

„Chceme na Primátorkách dvě vítězství, to první hned při pátečním finále,“ hlásily sebevědomě během příprav obě dívky, které se připravovaly v loděnici Slavie. Právě v jejích barvách pak nastoupí do osmiveslic dospělých.

Zpět ale k pátečnímu programu. Po finálových jízdách a všech oceněních, náplavka Rašínova nábřeží ožije kulturním programem. Na Rádio Wave stage se odehraje hudební koncert a následně bude program pokračovat after party na lodi Cargo Gallery. Vstup je zdarma!