Tajemství úspěchu ženské posádky UK? Týmový duch, prozrazuje Tereza Škvorová

Tajemství úspěchu ženské posádky UK?  Týmový duch, prozrazuje Tereza Škvorová

Stálá členka posádky Univerzity Karlovy a nyní již trojnásobná vítězka hlavního ženského závodu Univerzitních osem Tereza Škvorová společně se svým otcem zajišťuje spolupráci veslařského týmu UK s VK Bohemians Praha. Tereza věří, že tato spolupráce vydrží i do dalších let, a „UKčku“ se tak bude dařit i nadále.

V letošní ročníku Univerzitních osem musela ženská posádka Karlovy Univerzity nečekaně změnit plány. „Na poslední chvíli jsme musely měnit složení kvůli reprezentační akci. Naštěstí ale máme velkou základnu členů a bylo kam sáhnout,“ říká Tereza, která momentálně dokončuje bakalářské studium na Přírodovědecké fakultě. „Nutno podotknout, že rozdíl byl také v počtu posádek a absenci největších rivalek z ČZU,“ dodává.

Osmiveslice UK vyhrála ženské Univerzitní osmy už potřetí v řadě. Podle Terezy je klíčem k úspěchu zejména týmový duch. Nejstarší univerzita ve střední Evropě se může pyšnit mnoha českými reprezentanty v mužských i ženských kategoriích, kteří mají zájem zastupovat svoji alma mater.

Letos se Karlově Univerzitě opět podařilo sestavit dvě osmy žen a pro příští rok je v plánu to samé i v případě mužů. Tereza Škvorová vykonává na univerzitě velice důležitou funkci, kterou je zajištění spolupráce UK s veslařským klubem Bohemians Praha. Zásluhu na tom má i její otec Petr Škvor.

Jako členka Bohemians Praha se zároveň účastnila i 106. AXA Primátorek, které se konaly hned v dalších dnech po Univerzitních osmách. „Letos se nám povedlo protlačit čistou osmu žen do velkého finále a vlastně nevíme, jestli se to historii našeho klubu někdy podařilo,“ zamýšlí se Tereza a přiznává, že tento výsledek jí udělal dokonce větší radost než vítězství na osmách.

 Že je atmosféra náplavce je jedinečná, pozná závodník podle slov Terezy až v cíli. „Během závodu atmosféru vnímat moc nejde. Musíme se soustředit na náš závod a na pokyny kormidelníka. Ovšem jakmile protneme cíl, tak se na nás ta atmosféra nahrne a je to krásný pocit.“

Hned po závodě a slavnostním předáváním medailí pro nejlepší univerzitní posádku se Tereza spěchala připravovat na další závody, které byly na programu. Náplavku si užila také početná skupina Tereziných fanoušků. Kromě spolužáků, kteří nevynechali ještě žádný její závod, byl přítomen i již zmiňovaný otec-trenér Petr Škvor společně s maminkou, která přijela přes půl republiky, aby závod stihla. Na Rašínovo nábřeží si našel cestu i rektor Karlovy Univerzity prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA.

Terezu Škvorovou letos rozhodně nevidíme hájit univerzitní barvy naposled. Posádka má před sebou ještě České akademické hry konané v Brně a na podzim závod Osmy Brno. Nám tak nezbývá než popřát hodně štěstí a těšíme se zase za rok na Univerzitních osmách 2020!