Na stage Radia Wave na Univerzitních osmách zahrají kapely Good Times Only a Dukla

Na stage Radia Wave na Univerzitních osmách zahrají kapely Good Times Only a Dukla

Good Times Only

Good Times Only je pražská post-popová kapela, působící od prosince roku 2017. Hned dalším rokem vyhráli se singlem ‚Letní třešně bejvaj nejsladší‘ soutěž Stárter Radia Wave.  „Primátorky známe, dokonce jsme se byli i osobně podívat na minulých ročnících. Jeden z našich nejlepších kamarádů, Jirka Šimánek, patří k top veslařům, bohužel ale letos nepojede.“ svěřují se členové skupiny. „My sami jsme ale spíš povaleči, teda kromě Zdendy, ten hrával dlouhý roky hokej,“ pokračují ve vyprávění. Kapela má hraní u řeky v oblibě, jinak ale žádné větší překvapení neplánuje. „Leda že bychom se napasovali do veslařských kombinéz, ale to radši ne,“ vtipkují. Na otázku, kdo by šel v případě jejich jízdy na závodní lodi nejdříve ke dnu, mají jasno: „Kýša, ten v poslední době celkem přibírá, ten půjde ke dnu první.“

Dukla

Dukla je kapela z pražských Vinohrad hrající kytarový pop s českými texty. Duo Lukáš Vydra a Josef Hradílek má na kontě už dvě alba, Vinohrady a Život perfektní. Nostalgicko-romantické naivistické texty ladí s melancholickým zvukem a v civilním podání obou muzikantů působí upřímně.

Jak dlouho jako kapela působíte?

Zhruba dva roky společně hrajeme jako duo. V současnosti rozšiřujeme kapelu o nové členy.

Máte vztah k nějakému sportu?

I když se jmenujeme jako bývalé armádní sportovní kluby, nemá to s tím přímou souvislost. Vzdáváme svým názvem hold hrdinům bitvy o Dukelský průsmyk. Ale sport máme rádi. Hlavně fotbal a krasobruslení.

Znáte tradiční veslařský závod Primátorky a Univerzitní osmy?

Primátorky známe dobře. Před dvěma lety jsme již vystupovali s naši domovskou kapelou Mayen a bylo to skvělé.

Už jste někdy hráli na náplavce Rašínova nábřeží, nebo na Univerzitních osmách je to premiéra?

Hráli jsme už několikrát a vždy to bylo výborné. Je hezké sledovat náhodné kolemjdoucí, které hudba zaujme, a zůstanou, aby si poslechli koncert kapely, o které do té doby třeba neměli tušení. Proto se opět velice těšíme na skvělou atmosféru!

Publikum bude z drtivé většiny složeno ze sportovců a studentů, ale i fanoušků jednotlivých univerzit, které závod pojedou. Připravíte si pro ně něco speciálního?

Rozhodně připravíme, ale nebudeme prozrazovat, ať nepřijdeme o moment překvapení.

Když bychom vám ke břehu přistavili osmiveslici, na které se závody jezdí, jak by to dopadlo? Který člen kapely by se utopil jako první?

Nad očekávání. Jsme totiž zkušení skauti a vodáci.